Forduljon hozzám bizalommal, ha úgy érzi, hogy pszichológusi segítséget vagy támogatást szeretne, és egy megértő, diszkrét, empatikus és hiteles személyt keres, aki olyannak fogadja el Önt, amilyen. Pszichológusi segítségem alapja egy meghitt, őszinte, kölcsönös bizalmi légkör. Felkereshet egyedül, de pár- és családterápiás segítséget is szívesen nyújtok. A legtöbben az alábbi témákban jelentkeznek, de természetesen lehetnek ettől eltérő nehézségei is, amik megoldásra várnak:
Tanácsadó pszichológusként lelkileg egészséges (vagyis klinikai értelemben, mentálisan nem beteg) kliensekkel történő segítésre van felhatalmazásom. Mivel a hozzám járó kliensek nem betegek, hanem valamilyen életbeli elakadásuk van, így nem egy hosszas gyógyítási folyamat zajlik, hanem egy gyors és hatékony problémamegoldáson dolgozunk együtt. Olyanok is vannak azonban, akik hosszabb távon számítanak rám, az ő kezüket természetesen csak akkor engedem el, ha mindketten úgy érezzük, hogy eljött az ideje.
Sok esetben a pár- vagy családterápia jelenti a hatékony kezelési formát. Mivel a család egy olyan rendszer, melynek tagjai nem egymástól függetlenül működnek, hanem folyamatosan oda-vissza hatnak egymásra, így az egyén problémája sokszor a családi működésre vezethető vissza. Ilyenkor ez a forma segíthet leginkább a megoldásban. A párterápiában a pár, a családterápiában pedig a családtagok együttesen vannak jelen az üléseken.
Munkámat a Pszichológusi Etikai Kódex elveinek megfelelően, teljes titoktartás mellett végzem.
A konzultáció folyamata
Telefonos vagy e-mailes jelentkezést követően, egy mindkettőnk számára megfelelő időpontban kerül sor az első találkozásra. Fontos tudnia, hogy ez az alkalom egyikünket sem kötelezi semmire, de lehetőséget biztosít mindkettőnk számára, hogy a személyes találkozás és a probléma megfogalmazása után eldöntsük, tudunk-e együtt dolgozni egy közös cél érdekében. Ha a válasz mindkettőnk részéről igen, akkor az együttműködés kereteinek a tisztázása következik. Megbeszéljük találkozásaink idejét, rendszerességét és formáját, ezt követően pedig megkezdődik a segítő folyamat.
Mi történik a pszichológusnál?
Látszólag semmi különleges, két ember beszélget. Ez azonban nem csupán egy felszínes társalgás. Itt egy védett térben, egy nyugodt, diszkrét környezetben a kliensnek lehetősége van arra, hogy bármely gondolatát, érzését elmondja, feltárja a pszichológus előtt anélkül, hogy az elítélné, megróná ezért. A pszichológus olyannak fogad el minket, amilyenek vagyunk, nem mondja meg, mit csináljunk (pedig néha milyen jó lenne!), hanem egyszerűen mellettünk van, megért, támaszt nyújt, biztat és kísér. Rávilágít olyan dolgokra, amik segítenek Bennünket a megértésben, a változásban. Segítségével a válaszok bennünk születnek meg, a problémák pedig láthatatlanul megoldódnak. Nem szabad azonban azt sem elfelejteni, hogy ahhoz, hogy mindez megtörténjen a változásra elkötelezett, a közös munkában aktívan részt vevő kliensre van szükség, mivel a pszichológus - sajnos - nem varázsló, egyedül nem képes csodákat tenni…Csak a klienssel együtt!
„Egy kedves pszichológus ismerősömtől őrzök egy fontos mondatot. Ha valaki már huszonötödször mondta el neki, hogy mennyire szerencsétlen, és mennyire beleragadt egy helyzetbe, amiből nem tud kikeveredni, akkor is végighallgatta, majd azt kérdezte tőle: "Mondd csak, és ez jó neked?" Ez egy nagyon egyszerű és fontos kérdés, mert általa ráláthatsz, hogy ezt a kört már tucatszor lefutottad, ezért érdemes lenne valamit kezdeni magaddal - nem a másikkal, nem a világgal! -, különben egy életen át toporoghatsz egy helyben.”